study img
"אפליקציות Cloud Native משתמשות בעיקר בקוד פתוח והן עצמאיות, ניידות ותוכננו לנצל את המדרגיות, החוסן והגמישות של הענן באופן מלא.״

תמיר לחיאני, סמנכ״ל חטיבת התוכנה

Person img

Cloud Native הגדרה

"טכנולוגיות מקוריות לענן מעצימות ארגונים לבנות ולהריץ יישומים ניתנים להרחבה בסביבות מודרניות ודינאמיות כמו עננים ציבוריים, פרטיים ועננים היברידיים. קונטיינרים, רשתות שירות, מיקרו-שירותים, תשתית בלתי ניתנת לשינוי וממשקי API הצהרתיים מדגימים גישה זו."

The Cloud Native Computing Foundation.

מה זה אומר להיות Cloud Native?

אפליקציות מקוריות בענן משתמשות בערימות תוכנה בקוד פתוח והן עצמאיות, ניידות ומיועדות לנצל את המדרגיות, הגמישות, הגמישות והגמישות של הענן. המונח ענן native מתייחס לגישה המבודדת את האפליקציה והתלות שלה מהתשתית הבסיסית. על מנת להשיג זאת, האפליקציה מכוסה במיכל (כגון מיכל Docker). כתוצאה מכך, אנו יכולים לפרוס את היישום המכיל בכל סביבה שיש לה מנוע ריצה של קונטיינר.

היתרונות של ארכיטקטורה מקורית בענן על פני ארכיטקטורה מקומית

זריזות עסקית. יישומים מקוריים בענן מתוכננים להיות זמינים מאוד, עמידים ומתעדכנים באופן קבוע, בעוד שיישומים מקומיים מתעדכנים בדרך כלל כמה פעמים בשנה. יכולת העדכון מספקת הגברת פרודוקטיביות לארגונים שיכולים להתמקד ביתרונות התחרותיים שלהם ולהציג תכונות חדשות ללקוחות בתדירות גבוהה יותר.

הטלטלות. יישומים מקוריים בענן משתמשים בדרך כלל בטכנולוגיות מבוססות קוד פתוח וסטנדרטים עבור יכולת פעולה הדדית וניידות עומסי עבודה. גישות אלו מפחיתות את נעילת הספקים ומביאות לניידות טובה יותר.

גמישות. אפליקציה מקורית בענן ממנפת את הגמישות של הענן על ידי קנה המידה של הצריכה בהתבסס על ביקוש, בעוד שאפליקציה מקומית תדרוש אספקת תשתית נוספת כדי להרחיב ביעילות. יש לכך גם השלכות על העלות, שכן הענן מאפשר לשלם עבור מה שאתה משתמש ולהימנע מהקצאת יתר של התשתית שלך.

חוסן. גם במקרה של הפסקה של התשתית, אפליקציה יליד ענן מעוצבת יכולה לשרוד ולהישאר זמינה.

ריבוי משתתפים. באמצעות מודל ריבוי דיירים, אפליקציות מקוריות בענן יכולות לעבוד במרחב וירטואלי ולחלוק משאבים עם אפליקציות אחרות. זה מביא לזריקת יעילות ברורה לארגונים.

אוטומציה. אפליקציות מקוריות בענן משתמשות בתכונות האוטומציה של DevOps ומאפשרות אספקה ​​ופריסה רציפה של שינויים בתוכנה שמתפרסמים על בסיס קבוע. יתר על כן, אנו יכולים לבצע שיפורים באפליקציות מבלי להשפיע על חווית המשתמש, על ידי שימוש בשיטות כמו פריסות כחול-ירוק ופריסות קנריות.

זמן השבתה. הודות לתזמורי קונטיינר כגון Kubernetes, אתה יכול לפרוס עדכון תוכנה עם אפס זמן השבתה.

אתגרים בענן

טכנולוגיה מקורית בענן מציעה שפע של יתרונות, אבל זה לא בא בקלות. אלו הן הבעיות הנפוצות ביותר שאנו רואים בהן מתמודדים ארגונים במסעות המקור שלהם בענן:

  • Monolit to Microservices. הניסיון להרים ולהעביר אפליקציה מקומית קיימת להיות מקורית בענן מבלי לבצע שינויים ארכיטקטוניים היא טעות נפוצה, אך יצירה מחדש של ארכיטקטורת המוצר עבור הענן היא גם אתגר הנדסי משמעותי. ארגונים שמחפשים להיות ילידי ענן מתמודדים עם מספר אתגרים, כולל מציאת תמהיל הכישורים הנכון, התאמה למודל אבטחה ממוקד בענן וניהול פרופיל העלויות המשתנה של הענן.
  • טכנולוגיות מיושנות. אם לא תצליח לחדש מספיק מהר, לא רק שהשוק ישיג אותך, אלא גם יעלה עליך. ככל שעובר הזמן, שדרוג המערכות שלך יהפוך לקשה יותר באופן אקספוננציאלי. זה נכון אם עדיין לא סידרת את היישומים שלך ומצאת חלופות מקוריות בענן לרכיבים מדור קודם. חשוב להישאר רלוונטי בעולם שמשתנה כל כך מהר ולעתים קרובות כל כך, עד שאתה אף פעם לא יודע אילו כלים יחזיקו מעמד אחרי האחרים. כלי קוד פתוח הם בליבת המשימה, מכיוון שהם מבטיחים איכות, אמינות, חיסכון בעלויות וממזערים את הנעילה.
  • נעילת ספק שירות. אם התחייבת חזק מדי לפלטפורמה או לכלי בעבר, אתה כבר עלול למצוא את עצמך מוגבל על ידי נעילה של ספקים. ספקי ענן מסוג Hyperscale מציעים בדרך כלל פלטפורמה מלאה בפיצ'רים וקלה לאימוץ, אבל הם בדרך כלל כרוכים בהנעה. מחשוב מקורי בענן מאפשר לך לנצל את היתרונות של ספקי ענן בקנה מידה גדול תוך שמירה על הגמישות לשילוב עננים מרובי והיברידיים. רוצה להיות חלק מהמהפכה הענן? אנחנו יכולים לעזור.
img
הצטרף לצוות שלנו
הצטרף לצוות שלנו
אנחנו תמיד מחפשים אנשים מוכשרים ויצירתיים, הצטרפו לצוות שלנו
Arrow
img
צור קשר
צור קשר
בוא נתחיל את המסע לטכנולוגיות קצה
Arrow